Виїзні наради у Підбужі та Новому Кропивнику

 
 

Виїзні наради у Підбужі та Новому Кропивнику

Про соціально-економічний розвиток окремих територійТривають започатковані головою райдержадміністрації Михайлом Кравцем кущові наради з питань соціально-економічного розвитку району. Минулого тижня такі зустрічі відбулися у Підбужі та Новому Кропивнику. У нарадах взяли участь заступники голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські селищні голови та актив навколишніх сіл. Про приватизацію земельних ділянок відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році» присутніх інформував керівник управління Держкомзему у Дрогобицькому районі Петро Старосольський. Особливість полягає у тому, що право на безкоштовну приватизацію землі мають громадяни, які звернулися та отримали рішення сесій місцевих рад до 2002 р.. В усіх інших випадках приватизація відбувається відповідно до зміненого у 2002 р. земельного законодавства.
Головний архітектор району Анатолій Гребенюк повідомив учасників наради про створення містобудівного кодексу, відповідно до якого без генерального плану того чи іншого населеного пункту будь-яке будівництво зупиниться. Процес розроблення генпланів у гірській зоні району триває і за термінами, в основному, відповідає обласній програмі. Взагалі ж для розвитку цієї території потрібні потужні інвестори, які б приходили в район всерйоз і надовго, а не для того, щоб вхопити ласий шматок землі. Завдяки вагомим інвестиціям та більшій активності мешканців у плані започаткування власної справи вдасться підтримати існування та розвиток села, яке потерпає від безробіття, поганих доріг.
Продовжив земельну тематику начальник управління агропромислового розвитку Іван Мізерник, який наголосив, що сільськогосподарські угіддя у гірській зоні району практично не використовуються, крім особистих селянських господарств. Спостерігається невтішна тенденція до зменшення поголів'я ВРХ. Мешканцям варто замислитися як ефективно задіяти основний ресурс цього регіону – землю. Так, на даний час вже є перші кроки до відновлення вівчарства, зареєстровані фермерські господарства, які займаються сільським зеленим туризмом. Нині діє чимало державних програм на підтримку тих чи інших напрямків господарювання, відповідно до яких можна отримати реальну допомогу. Інформацію щодо них завжди готове надати управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Іван Мізерник окремо зупинився на боротьбі з бур'янами. Відповідне звернення підготували Мінагрополітики спільно з Академією аграрних наук. Прикро визнавати, що наші населені пункти, поля, узбіччя потопають у бур'янах, до яких, складається враження, нікому немає діла. А це ніяк не прикрашає нас у власних очах та в очах світу. Так само, як і гори сміття.
Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Шмігельський наголосив, що проблема утилізації твердих побутових відходів викликає стурбованість на найвищому рівні. Є відповідні урядові документи, розпорядження голів облдержадміністрації та райдержадміністрації. Питання ставиться руба – кожна сільська, селищна рада повинна мати затверджені сесією правила благоустрою та схему санітарної очистки території. Сьогодні узаконити місцеві сміттєзвалища практично неможливо. Тому потрібно укладати угоди з комунальними службами (в гірській зоні – КП “Трембіта”) на вивіз сміття. Необхідно змінювати психологію мешканців і спільними зусиллями вирішувати давно наболілу проблему.
Резерви для цього частково можна відшукати і в місцевих бюджетах. Органи місцевого самоврядування у 2009 р., наприклад, використали лише невеликий відсоток коштів, передбачених на благоустрій населених пунктів,- зауважила начальник фінансового управління Наталія Лесько. Головний фінансист району відзначила, також, позитивну динаміку з наповнення місцевих бюджетів. Втім, тут ще є чимало резервів - сільські, селищні ради приділяють недостатньо уваги забезпеченню надходжень від оренди землі, розміщення об'єктів торгівлі, платних послуг установ культури. Н. Лесько коротко інформувала місцеві активи про новий рівень міжбюджетних відносин у наступному році. Передбачається, що фінансові показники будуть доведені до кожної території. Таким чином, разом зі збільшенням фінансування та повноважень сільські, селищні голови отримають і чималу додаткову відповідальність.
Керівник відділу освіти Осип Марущак, головний лікар ДРТМО Валерій Паламарчук, головний спеціаліст відділу культури і туризму Леся Хом'як повідомили, що у даному регіоні школи, медичні заклади та установи культури, в основному, до зими готові. Існуючі проблемні питання вирішуватимуться у процесі роботи. Так, голова райдержадміністрації Михайло Кравець мав низку зустрічей з першими особами області та представниками депутатського корпусу обласної ради, під час яких досягнуто домовленості про виділення коштів для накриття Сторонянської школи.
У кущових нарадах в Підбужі та Новому Кропивнику взяв участь начальник РВ УМВСУ у Дрогобицькому районі Зиновій Галюлько. Створення районного відділу міліції, - наголосив він,- позитивно вплинуло на ситуацію в районі. Так, від початку роботи зареєстровано 132 кримінальні справи, з них розкрито 77,1%, що є вище від середньообласного показника. Серед основних видів злочинів крадіжки з помешкань, незаконне вирубування лісу, дорожньо-транспортні пригоди, почастішали випадки насильства в сім'ї. Велику увагу в райвідділі приділяють діяльності дільничних інспекторів міліції, особовий склад яких укомплектований на 100%. Наголос робиться на їх основній роботі на місцях. Окрім цього вже розподілено по одному автомобілю на 4 оперативні зони. Зиновій Галюлько окремо зупинився на необхідності активізації роботи громадських формувань, які мали б стати суттєвою допомогою для правоохоронців, особливо під час проведення масових заходів.
Завершуючи зустрічі голова райдержадміністрації Михайло Кравець стисло інформував про економічні показники району. Незважаючи на фінансову кризу, обсяги промислового виробництва склали 118% до відповідного періоду минулого року. Найкращі виробничі показники – у Дрогобицького молокозаводу. Нарощують потужності і місцеві птахофабрики – половина виробництва яєць в області належить Дрогобицькому району.
Голова райдержадміністрації коротко інформував про свою участь у Львівському Міжнародному економічному форумі та про візит до Республіки Польща. Висновок, який можна зробити з цих двох подій – поки що ми є малозрозумілі і маловідомі для світу як надійні партнери, як активні, роботящі і мислячі громадяни. Маючи величезний потенціал, ми недостатньо робимо для того, щоб змінити на краще своє життя. Держава починається з кожного з нас, і ніхто чужий не прийде, щоб навести лад у наших містах і селах, щоб зробити з нас господаря на своїй землі.
Президент України виніс на всенародне обговорення зміни до Конституції України. І справа не у тому,- наголосив Михайло Кравець,- хто які має політичні симпатії. Сьогодні кожен з нас повністю усвідомлює, що зміни потрібні, що наша влада повинна чітко знати, у кого які повноваження, і хто за що відповідає. Єдина тверда влада і чітке керівництво державою – ось основне питання сьогодення і майбутнього України.

Леся Луців,
завідувач сектору внутрішньої політики райдержадміністрації


Создан 09 окт 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником